MixBasket

>Sean Gregory May Fenerbahçe Ülker’de

with 2 comments

>

Gasper Vidmar’ın talihsiz sakatlığı sonrası uzun rotasyonuna transfer yapma ihtimalini göz önünde bulunduruyorduk az çok. Transfer yapıldı ama Vidmar’ın yerini doldurabilecek mi, Vidmar’ın yaptığı işleri yapabilecek mi çok büyük soru işareti. 2.10’luk kolları ve en önemlisi efektifliğiyle, atletikliğiyle savunmada önemli işler yapan Vidmar’ın yerine Oğuz tipinde kilolu, yavaş bir oyuncu getirdiler. Böyle bir adama ne gerek vardı diye soruyorum kendime, cevap yok. En azından mantıklı bir cevap yok. Şöyle hızlı, ribaundlara katkı yapabilecek, savunmacı bir uzun gelseydi çok daha iyi olurdu kanımca. Kaan Kural da twitter hesabından iyi bir transfer olmadığından söz etmiş. NBA’i neredeyse hiç takip etmem, üstad diyorsa bunu kabul etmek lazım. Zaten May’in geçen sezonki istatistikleri de kötü denebilecek seviyede. Sacramento Kings’te 8,5 dakika ortalama süre alan May 3,3 sayı – 1,9 ribaundla mücadele etmiş.
May’in başarılarına bakacak olursak; 2005’te NCAA’de şampiyonluk yaşamış 26 yaşındaki oyuncu. 2005 yılında 1. tur 13. sıradan Charlotte Bobcats tarafından draft edildi ve MVP ödülünü aldı. Fakat geçirdiği sakatlıklar sonrası performansında düşüş oldu ve o sakatlıkların nüksetme ihtimali hayli fazla.
Reklamlar

Written by Admin

21 Kasım 2010 18:21

2 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. >Hedeflerin büyüdüğü bu sezonda yöneticilerimizden nokta transfer beklerdim açıkcası. Sürekli sakatlıklar ve sorunlar yaşamış May çok riskli oldu, halbuki bir sürü kaliteli uzun boşa çıkmıştı yine NBA'den.

    Anonymous

    22 Kasım 2010 at 16:43

  2. >Bana göre takımın en büyük sıkıntısı pota altında çabuk ayaklı bir uzun olmamasıydı, neden böyle bir hamle yapıldı anlamadım. Pek kalıcı olacağını sanmıyorum imzalasa bile.

    BeRk13

    23 Kasım 2010 at 15:17


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: